Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Długiem

Kalendarium

Aktualności

Uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę w Tatry. W pierwszym dniu wędrowliśmy szlakiem na Halę Gąsienicową i dalej do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Przewodnik pokazywał nam ...

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych " Miejsce na mapie"  Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku zorganizował konkurs przeznaczony dla uczniów ...

Kółko teatralne

31 marca 2011,


BAWIMY SIĘ W TEATR

 

Szkolne Koło Teatralne powstało w kwietniu 2007 roku z inicjatywy pani Małgorzaty Florian.

Należeli wtedy do niego między innymi :

Kamila Bętkowska

Kinga Twarda

Adrian Sośnicki

Damian Burnatowski

Magdalena Florian

Sabina Kulon

Mateusz Bieleń

Bartłomiej Świątek i inni. Jeżeli kogoś pomyliłam, przepraszam J

 

Pierwszym wystawionym przedstawieniem był „Kapciuszek" - nie mylić

z „Kopciuszkiem"!

Występ spotkał się z gorącym przyjęciem zarówno uczniów Gimnazjum  jak i Szkoły Podstawowej. Ówcześni młodzi aktorzy uczęszczali wtedy do kl. III, więc impreza miała, niestety, również charakter pożegnalny.

W roku szkolnym 2008/2009 zawiązała się nowa grupa, która w nieco zmienionym składzie funkcjonuje do dnia dzisiejszego. Są to aktualni uczniowie kl. III b:

Przemek Bartkowski,

Karolina Biega

Ernest Fal

Klaudia Wolańska

Magdalena Inglot

Monika Inglot

Kasia Rysz

Jakub Samiec

Ernest Fal

Zawód aktora wymaga wiele odwagi - na scenie trzeba w pełni wyrazi swoje emocje, otworzyć się na widza. By przełamać opory młodych artystów, ale również i swoje, wybrałam łatwy i znany każdemu repertuar - „Czerwony Kapturek". Przedstawienie zostało wystawione w naszej szkole, ale też postaraliśmy się o to, by pokazać je szerszemu gronu. Okazją ku temu stała się impreza organizowana przez Stowarzyszenie im. Księdza Gorazdowskiego                   z Nowosielec - zabawa choinkowa dla dzieci i młodzieży.

Z czasem młodzi artyści nabierali coraz większego doświadczenia. Postanowiliśmy więc wypróbować się w nieco innym repertuarze - kabaret. Okazją do jego zaprezentowania było zaproszenie nas do udziału w imprezie organizowanej przez Stowarzyszenie Kobiet Gminy Zarszyn z okazji Dnia Kobiet, za co serdecznie dziękujemy, gdyż jak by nie było, jest to dla nas wyróżnienie.

Z występu na występ widać było, że młodzież rozwija swoje umiejętności aktorskie      i nabiera pewności siebie.

Kolejnym docenieniem naszej pracy było zaproszenie grupy teatralnej do udziału

w imprezie środowiskowej z okazji obchodów rocznicy powstania Koła Gospodyń Wiejskich w Nowosielcach. Staraliśmy się, by dobór repertuaru był jak najbardziej adekwatny do uroczystości. Powiem szczerze, że scenka rodzajowa „Maryna gotuj pierogi"  w wykonaniu moich wychowanków, przeszła  najśmielsze oczekiwania. Podobała się wszystkim -

i młodym i starym.

W kolejnym roku szkolnym 2009/2010 powstała II grupa teatralna złożona z części uczniów aktualnej kl. II a, której jestem wychowawczynią:

Tworzą ją:

Paulina Augustyn

Sławek Bartkowski

Przemak Burczyk

Gosia Cieślewicz

Wojtek Furlik

Marcin Gomułka

Adaś Inglot

Ilona Pasternak

Irek Szajna

Szymek Twardy

Nowy narybek wystąpił najpierw podczas imprezy środowiskowej zorganizowanej             z okazji wystawy bożonarodzeniowej również w Nowosielcach - jesteście, mili Państwo, bardzo gościnni, za co w imieniu moim i młodzieży składam serdeczne podziękowania.

Kształtowanie nowej grupy aktorskiej również zaczęłam od wyboru najprostszego repertuaru - tym razem „Jaś i Małgosia", a żeby było inaczej w 3 odsłonach.

Moi uczniowie postanowili połączyć przyjemne z pożytecznym. Imprezę środowiskową w Nowosielcach i Długiem połączyliśmy ze zbiórką pieniędzy, z której dochód przeznaczony został na leczenie naszego chorego kolegi i ucznia. Zebraliśmy około 15 tys. zł.

Na nasz apel odpowiedzieli również uczniowie okolicznych szkół, nie tylko z Gminy Zarszyn ale również z Zespołu Szkół w Besku i Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Z tego miejsca należą się Państwu serdeczne i szczere podziękowania. Pokazaliście, że macie wielkie serca. Jak mówi ks. Jana Twardowskiego  Spieszmy się kochać ludzi .... -życzliwości okazanej drugiemu nigdy nie jest za wiele. Dziękujemy.

Do udziału w imprezie charytatywnej zaprosiliśmy harcerzy z VII Starszej Drużyny Harcerskiej w Gimnazjum w Długiem, Zespół Tańca Ludowego „Ziemia Sanocka", grupę młodzieży prowadzoną przez siostrę Fidelisę z przedstawieniem wielkanocnym.

Z tego miejsca również Wam należy się podziękowanie, ponieważ podjęliście trud przygotowania i organizacji występu i z chęcią odpowiedzieliście na nasze zaproszenie.

 

A teraz zapraszam do galerii zdjęć.

 

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego

Małgorzata Florian