Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Długiem

Kalendarium

Aktualności

Uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę w Tatry. W pierwszym dniu wędrowliśmy szlakiem na Halę Gąsienicową i dalej do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Przewodnik pokazywał nam ...

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych " Miejsce na mapie"  Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku zorganizował konkurs przeznaczony dla uczniów ...

"Jak nie czytam, jak czytam"

3 czerwca 2017, Autor:

Uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Długiem i Gimnazjum w Długiem podobnie jak społeczności szkolne w całej Polsce, zebrali się 2 czerwca 2017roku, by wspólnie czytać — każdy to, na co ma ochotę. Przyłączyliśmy się tym samym do ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu czytania w jednym momencie - pod hasłem: "JAK NIE CZYTAM JAK CZYTAM".

W tym szczególnym dniu (w naszej szkole był to 2 czerwca z przyczyn od nas niezależnych) wszyscy spotkali się na szkolnym Orliku, by czytać i promować czytelnictwo.
Słoneczny, piątkowy poranek pozwolił na piknikowy charakter naszego spotkania. .Uczniowie z poszczególnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum wraz wychowawcami i innymi nauczycielami oraz pracownikami szkoły czytało siedząc na szkolnym boisku, tworząc kształt książki. Łącznie 200 osób.
Bardzo wiele dzieci pojawiło się ze swoimi ulubionymi książkami pochodzącymi ze zbiorów domowych, inni czytali książki z biblioteki szkolnej, a część uczestników spotkania zdecydowała się na teksty z podręczników - każdy to, na co miał ochotę.

Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie "towarzyszyła" sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji.

Piątek, 2 czerwca 2017 roku w naszej szkole okazał się szczególny, bo jak zauważyli dyżurujący podczas przerw nauczyciele, książki stały się „hitem” dnia nie tylko w czasie ustanawiania rekordu. Przeglądanie i czytanie książek wypełniało bowiem czas wszystkich przerw między lekcjami.
Pewnie w przyszłym roku ponownie zorganizujemy podobne wydarzenie promujące czytelnictwo

Zdjęcie użytkownika Fotografia Maciej Dufrat.