Gimnazjum im. św. Jadwigi Królowej w Długiem

Kalendarium

Aktualności

Uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę w Tatry. W pierwszym dniu wędrowliśmy szlakiem na Halę Gąsienicową i dalej do Czarnego Stawu Gąsienicowego. Przewodnik pokazywał nam ...

Konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych " Miejsce na mapie"  Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku zorganizował konkurs przeznaczony dla uczniów ...

Akademia z okazji Dnia Papieskiego

21 października 2010, Autor: Administrator


Akademia z okazji Dnia Papieskiego

Tutaj wszystko się zaczyna". Tutaj czyli w szkole, w szkole, z którą każdy Polak wiąże swe wspomnienia z dzieciństwa. Tutaj zawiązują się pierwsze przyjaźnie, tutaj każdy z nas przechodzi pierwszy sprawdzian z dojrzałości.

X Dzień Papieski obchodzony w naszej szkole połączony był z Dniem Nauczyciela. Dnia 14 października b.r., właśnie pod tym przytoczonym na początku hasłem, odbyła się uroczysta akademia. Apel dodatkowo uświetnił występ szkolnej orkiestry dętej, oraz wspomnienia o nauczycielach, a przede wszystkim o szkolnych latach Karola Wojtyły. Scenariusz został napisany na podstawie książki Pawła Zuchniewicza   - „Lolek".

Ufam, że Mnie usłyszą! Trudno by Mi było pomyśleć, żeby jakiekolwiek polskie czy słowiańskie ucho w jakimkolwiek zakątku globu nie mogło usłyszeć słowa papieża Polaka i Słowianina." Te słowa kierował Jan Paweł II do całego świata. Te słowa zaznaczone były wyraźnie na akademii. Niosły ze sobą nadzieję, że ten wyjątkowy dzień, pamięć o nauczycielach i o Papieżu Polaku, zostanie w sercach uczniów, wyryje w nich trwały ślad. Ślad, który naznaczony będzie szacunkiem i wyrozumiałością dla grona pedagogicznego, a także pamięcią o Janie Pawle II.

 

Opracowała:

E. Ziemba